Nabór do programu Szkoła z Klasą 2.0.


Do dnia 30 września prowadzimy rekrutację szkół do 18. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Szkoła z Klasą 2.0. W imieniu organizatora - Fundacji Szkoła z Klasą oraz partnerów - Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, będziemy wdzięczni za przekazanie informacji szkołom, z którymi Państwo współpracujecie. 

W programie dostarczamy nauczycielom wiedzę i narzędzia edukacyjne do przeprowadzenia mądrej i odpowiedzialnej zmiany, która odpowiada na potrzeby danej społeczności szkolnej i usprawnia jej funkcjonowanie  

Wierzymy, że wsparcie z Państwa strony i przekazanie informacji pozwoli nam trafić z ofertą również tam, gdzie zazwyczaj ona nie dociera. 

Poniżej przekazujemy tekst, w którym w pigułce opisujemy założenia programu,  wraz z linkiem do formularza zgłoszeniowego. Będziemy wdzięczni za jego umieszczenie na Państwa stronie internetowej lub rozesłanie mailem.  

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Agata Łuczyńska
Prezeska Zarządu
Fundacji Szkoła z Klasą

szkolazklasa_20.pngW imieniu Fundacji Szkoła z Klasą zapraszamy do udziału w programie Szkoła z Klasą 2.0, który skierowany jest do szkół ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Program wspiera nauczycieli i dyrektorów w zaplanowaniu i wprowadzaniu zmian, które usprawniają funkcjonowanie szkoły. Uczestnicy otrzymują m.in.:
  • autorskie narzędzia i materiały edukacyjne,
  • szkolenia stacjonarne i online,
  • zindywidualizowaną opiekę mentora.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Weź szkołę w swoje ręce. Na nowo!. To uniwersalny przekaz kierowany do każdego, kto tworzy szkołę - przede wszystkim do nauczycieli i uczniów. To sposób na podkreślenie, że nowy rok szkolny i edycja programu, to nowe otwarcie, nowe wyzwania, praca w nowych zespołach i z nową energią.

Szkoły dostają wsparcie w przejściu przez niełatwy proces wprowadzania zmian – od budowania interdyscyplinarnego zespołu, przez badanie potrzeb szkolnej społeczności, po tworzenie nowych rozwiązań i ich udoskonalanie. W programie to nie efekt końcowy całorocznej pracy jest najważniejszy, ale każdy element procesu, który placówce udało się przeprowadzić kreatywnie, mądrze i świadomie.

Tak w pigułce można przedstawić nową edycję Szkoły z Klasą 2.0 – rekrutacja potrwa do 30 września, a liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie programu www.szkolazklasa.pl/rekrutacja

Organizatorem programu jest Fundacja Szkoła z Klasą. Partnerami są Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.