MEN: praktyczny poradnik dla nauczycieli i rodziców

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

Pomarańczowo-czerwona grafika z tekstem: „Kształcenie na odległość – edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III szkoły podstawowej). Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli.”
Zdalna edukacja – wskazówki dla rodziców.

Rodzice uczniów klas I-III znajdą w poradniku MEN praktyczne wskazówki, jak planować i organizować czas z dzieckiem w domu, aby plan dnia uwzględniał edukację, aktywność ruchową, rozrywkę oraz relacje rodzinne. W publikacji znalazły się także porady dotyczące aktywizacji dziecka oraz podpowiedzi, jak w warunkach domowych zorganizować ciekawe eksperymenty, doświadczenia czy rodzinne projekty.

W poradniku podkreśliliśmy również, że w edukacji zdalnej ważne jest bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu oraz ustalenie odpowiedniej formy kontaktu z nauczycielem.

We fragmencie dotyczącym wczesnego wspomagania rozwoju w warunkach domowych zwróciliśmy uwagę m.in. na to, jak uczą się małe dzieci, a także jak podczas codziennych działań wspierać rozwój dziecka. Podaliśmy przykłady takich czynności.

Kształcenie na odległość – porady dla nauczyciela.

Poradnik MEN zawiera zestaw stron z materiałami, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji. W poradniku zamiesiliśmy odnośniki do konkretnych stron internetowych.

Przedstawiliśmy także kilka praktycznych wskazówek dotyczących sposobu kontaktów nauczyciela z rodzicami.

Czytaj również

II spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

11 lutego 2025

Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza  psychologów szkolnych na II spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 26 lutego ( środa ) 2024 r.,   godz. 15 w PCE w Kamiennej Górze ( gabinet I piętro ). Tematyka spotkania:

  1. Potrzeby oświatowe i sposoby ich naliczania.
  2. Analiza zmian w rozporządzeniu o nauczaniu indywidualnym ( Dz. U. z 22.11.2024 r., poz. 1714 ).
  3. Dyskusja, sprawy różne, podsumowanie spotkania.
Serdecznie zapraszam Bernarda Kurczewska – dyrektor PCE.

czytaj dalej »

II spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

7 marca 2025

Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza logopedów ze szkół i przedszkoli na II spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 12 marca ( środa ) 2024 r., godz. 15 w PCE w Kamiennej Górze ( gabinet I piętro ). Tematyka spotkania: 1. Zaburzenia przetwarzania słuchowego jako jeden z czynników wady wymowy u dzieci. Przedstawienie możliwości diagnostycznych i terapeutycznych platformy Neuroflow. 2. Dyskusja, sprawy różne, podsumowanie spotkania. Serdecznie zapraszam Bernarda Kurczewska Dyrektor PCE

czytaj dalej »

Harmonogram pracy PCE

4 września 2024

Szanowni Państwo poniżej znajduje się aktualny harmonogram pracy PCE w Kamiennej Górze obowiązujący od 02.09.2024r.

czytaj dalej »