Kadra pedagogiczna na rok szkolny 2021/2022

I. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna


mgr Bernarda Kurczewska
nauczyciel dyplomowany, pedagog, surdopedagog, logopeda

Z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną związana od 1996 roku. Od 2002 roku dyrektor PCE. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej o specjalizacji resocjalizacja na Uniwersytecie Opolskim, studiów podyplomowych Logopedii i Terapii Pedagogicznej na Uniwersytecie Opolskim, studiów podyplomowych Organizacji i Zarządzania ,,Menedżer w Oświacie” w Kaliszu, kursu kwalifikacyjnego z surdopedagogiki.

Certyfikat I stopnia terapii EEG Biofeedback, ukończony kurs I stopnia komunikacji alternatywnej ,,MAKATON”, symultaniczno – sekwencyjna metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej, kurs terapii ręki. Działalność zawodowa: przewodnicząca Zespołów Orzekających, profilaktyka, diagnoza i terapia logopedyczna dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, prowadzenie terapii EEG Biofeedback, koordynator sieci współpracy i samokształcenia dla psychologów i pedagogów szkolnych. Konsultacje dla rodziców, nauczycieli.


mgr Bożena Morawiec
logopeda, nauczyciel dyplomowany

Absolwentka filologii polskiej, wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów Logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Certyfikat I stopnia terapii EEG Biofeedback.

Współpracująca jako badacz z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie w ramach programów „Przesiewowych badań słuchu”. Ukończyła kurs I stopnia z ,,Terapii ręki”. Z Poradnią Psychologiczno –Pedagogiczną związana od września 1989 roku. Prowadzi indywidualne i grupowe terapie dzieci z wadami wymowy, terapię EEG Biofeedback.

Wykonuje przesiewowe badania mowy, słuchu i wzroku. Diagnozuje i prowadzi zajęcia „wczesnego wspomagania rozwoju”. Lider Zespołu Samokształceniowego Logopedów.


mgr Kamila Dzikowska
nauczyciel mianowany, psycholog

Dyplom magistra psychologii uzyskała w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia podyplomowego z Terapii Poznawczo – Behawioralnej prowadzącego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTTPB.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej. Absolwentka Studium Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Nieustannie stara się podnosić swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, konferencjach i kursach dotyczących tematyki psychoterapii oraz diagnostyki psychologicznej.


mgr Joanna Knauber–Schmer
nauczyciel dyplomowany, psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji>/i>

Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Związana z PCE – Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną od 2007 roku. Ukończyła Kurs psychoterapii Gestalt w Szkole Psychoterapii przy Wrocławskim Ośrodku Edukacji Psychologicznej pod kierunkiem Jacka Rydlewskiego. Obecnie w trakcie uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Jest członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji. Ukończyła Kurs I stopnia komunikacji alternatywnej „MAKATON” oraz szkolenie z symultaniczno – sekwencyjnej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach poszerzających kompetencje terapeutyczne.

Działalność zawodowa: diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i emocjonalnymi (zaburzenia lękowe, depresyjne, autyzm, mutyzm wybiórczy). Terapia zaburzeń somatycznych oraz pomoc osobom w kryzysach życiowych oraz z zaburzeniami w odżywianiu. Prowadzi terapię rodzin oraz zajęcia grupowe dla uczniów z trudnościami w koncentracji uwagi.


mgr Magdalena Kożuch
nauczyciel dyplomowany, pedagog, logopeda, tyflopedagog

Absolwentka Wydziału Pedagogiki o kierunku terapia pedagogiczna Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, podyplomowych studiów logopedycznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów z zakresu tyflopedagogiki. Ukończony kurs I stopnia komunikacji alternatywnej ,,MAKATON”, symultaniczno – sekwencyjna metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej, kurs terapii ręki Działalność zawodowa: diagnoza pedagogiczna dzieci i młodzieży, w tym dzieci ze słabym widzeniem.

Diagnoza przesiewowa w kierunku dysleksji oraz uzdolnień, prowadzona na terenie szkół i przedszkoli. Prowadzenie zajęć indywidualnej terapii pedagogicznej oraz tyflopedagogicznej, a także terapii grupowej dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju.


mgr Monika Maciaszek
nauczyciel dyplomowany, neurologopeda

Absolwentka Filologii Polskiej i Logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Neurologopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Współpracująca jako badacz z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie w ramach programów „Przesiewowych badań słuchu”. Uczestniczka wielu kursów z zakresu zaburzeń mowy, w tym m.in.: I stopnia komunikacji alternatywnej „MAKATON”, metody symultaniczno – sekwencyjnej oraz terapii ręki. Z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną związana od września 2003 roku.

Prowadzi indywidualne i grupowe terapie dzieci z wadami wymowy. Wykonuje przesiewowe badania mowy i słuchu. Diagnozuje i prowadzi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz współprowadzi ,,Grupę Wsparcia dla Rodziców”.


mgr Paulina Pietruszka
nauczyciel mianowany, pedagog, oligofrenopedagog

Związana z Poradnią od 2009 roku. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz pedagogiki specjalnej w zakresie resocjalizacji. Ukończyła studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki oraz kursy kwalifikacyjne w zakresie terapii pedagogicznej i języka migowego.

Ukończyła kurs I stopnia komunikacji alternatywnej „MAKATON” oraz kurs terapii ręki. Działalność zawodowa: diagnoza i terapia uczniów z problemami dydaktycznymi, wychowawczymi oraz specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Prowadzi zajęcia stymulujące rozwój dziecka objętego wczesnym wspomaganiem rozwoju.


mgr Anna Poborca
nauczyciel dyplomowany, psycholog

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu psychologii, resocjalizacji i studiów podyplomowych z socjoterapii, kursy z zakresu terapii uzależnień, specyficznych trudności w nauce, zachowań agresywnych dzieci i młodzieży.

Działalność zawodowa: diagnoza i terapia dzieci z deficytami i opóźnieniami rozwojowymi w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka, diagnoza problemów dydaktycznych i wychowawczych uczniów w wieku przedszkolnym i szkolnym, diagnoza przesiewowa uczniów rozpoczynających naukę szkolną, diagnoza gotowości szkolnej oraz opóźnień rozwojowych, pomoc terapeutyczna dla rodzin dzieci niedostosowanych społecznie oraz z problemami wychowawczymi, diagnoza i terapia problemów emocjonalnych, zaburzeń psychicznych uczniów, psychoedukacja i porady dla rodziców i nauczycieli, terapia dzieci i młodzieży ze specyficznymi trudnościami w nauce.


mgr Aleksandra Rawska
nauczyciel dyplomowany, psycholog

Wieloletnie doświadczenie zawodowe w poradni psychologiczno – pedagogicznej, szkole podstawowej, szkole specjalnej i gimnazjum. Absolwentka kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim i studiów podyplomowych w zakresie diagnozy i orzecznictwa upośledzeń umysłowych. Posiada certyfikat I stopnia terapii EEG Biofeedback, ukończony kurs I stopnia komunikacji alternatywnej ,,MAKATON”, symultaniczno – sekwencyjnej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej, terapii ręki.

Działalność zawodowa: diagnoza i ocena rozwoju umysłowego, sprawności intelektualnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi zajęcia wspomagające rozwój małego dziecka z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym. Uczestniczy w Programie edukacyjno – terapeutycznym Ortograffiti, prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z uczniami na terenie poradni. Prowadzi zajęcia warsztatowe z orientacji zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zatrudniona na ½ etatu.


mgr Joanna Wilk
nauczyciel dyplomowany, pedagog–arteterapeuta

Zatrudniona w PCE od 2004 roku. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych Ukończone 5 – letnie studia , kierunek pedagogika ( specjalność – poradnictwo ) na Uniwersytecie Wrocławskim. Studia podyplomowe: „Psychologiczne wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami” – Uniwersytet Wrocławski. Studia podyplomowe: ,,Arteterapia” Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Działalność zawodowa: terapia EEG Biofeedback, diagnoza i terapia dzieci z trudnościami dydaktycznymi ( w tym ze specyficznymi trudnościami: dysleksja, dysortografia, dysgrafia ).

Prowadzi zajęcia profilaktyczne z zaburzeń w odżywianiu, orientacji zawodowej oraz ze sposobów radzenia sobie z gniewem i agresją. Ponadto wspiera utalentowane plastyczne dzieci i młodzież prowadząc warsztaty doskonalące umiejętności rysunku i malarstwa. W ramach wczesnego wspomagania rozwoju prowadzi zajęcia arteterapeutyczne zawierające elementy tańca, bajkoterapii i swobodnego wyrażania się poprzez sztukę. Zaangażowana w pracę na rzecz wszelkich alternatywnych i nieformalnych rozwiązań edukacyjnych.


Mgr Katarzyna Szewczyk
nauczyciel kontraktowy, pedagog, terapeuta pedagogiczny

Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Ukończyła studia licencjackie (kierunek: Poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna) oraz studia magisterskie (kierunek: Terapia Pedagogiczna) na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z muzykoterapii.

Działalność zawodowa- diagnoza i terapia dzieci z występującymi deficytami rozwojowymi oraz ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, ocena gotowości szkolnej. Prowadzenie indywidualnej terapii pedagogicznej na terenie poradni, zajęcia w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

II. Biblioteka Pedagogiczna.

mgr Dorota Pawłowska
nauczyciel dyplomowany, bibliotekarz z wieloletnim doświadczeniem w pracy biblioteki pedagogicznej

Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych ,,Zarządzanie placówką oświatową” DODN Jelenia Góra. Posiada certyfikat ukończenia kursu „Coaching, mentoring i inne formy wspomagania szkoły przez pracowników PPP i BP” oraz prowadzi szkolenia w zakresie obsługi programu bibliotecznego ALEPH 22 i platformy książek elektronicznych IBUK LIBRA.

Organizuje zajęcia promujące czytelnictwo w całym powiecie, a w szczególności wśród dzieci najmłodszych w ramach „Spotkań w Bajkolandii”. Nieustannie stara się podnosić swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, konferencjach. Koordynator sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli – bibliotekarzy.

Czytaj również

Zapytanie ofertowe nr 3/ 2024 na zakup oprogramowania specjalistycznego

9 lipca 2024

Zapytanie ofertowe nr 3/ 2024 na zakup oprogramowania specjalistycznego w Powiatowym Centrum Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze. Znak sprawy: PCE/195/VII/2024 Kamienna Góra, dnia 05 lipca 2024 r. Zaproszenie do złożenia oferty. Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze, na podstawie art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz.U.2021, poz.1129 ) zaprasza do złożenia oferty cenowej na: „Zakup oprogramowania specjalistycznego do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze”. Nazwa i adres Zamawiającego: Powiat Kamiennogórski – Powiatowe Centrum Edukacji Papieża Jana Pawła II 17 58 – 400 Kamienna Góra Tel. 75 645 02 44, kom. 601646072 mail: pcekamfgora@o2.pl Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup oprogramowania specjalistycznego zgodnie ze specyfikacją: mTalent Wczesne wspomaganie rozwoju – 1 szt. mTalent ORM i Afazja – Pakiet Ekspert – 1 szt. mTalent Zajęcia logopedyczne – Pakiet Ekspert (cz. 1 i cz. 2) – 1 szt. mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy + mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz.1 – 1 szt. Autyzm. Mowa czynna, od słowa do zdania + mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz.2 – 1 szt. mTalent Matematyka. Dyskalkulia – 1 szt. mTalent ADHD – 1 szt. mTalent Dysleksja – 1 szt. mTalent Percepcja wzrokowo-słuchowa – Pakiet Ekspert – 1 szt. Termin realizacji zamówienia: do 31 lipca 2024 r. Termin składania ofert upływa w dniu  19 lipca 2024 r. o godz. 12.00 Otwarcie ofert nastąpi w dniu 19 lipca 2024 r. o godz. 12.30 w Powiatowym Centrum Edukacji w Kamiennej Górze. Ofertę należy złożyć w formie pisemnej lub przesłać w zamkniętej kopercie na adres: Powiatowe Centrum Edukacji, ul. Papieża Jana Pawła II 17, 58 – 400 Kamienna Góra lub mailowo: pcekamgora@o2.pl z dopiskiem: „Zakup oprogramowania specjalistycznego do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze”. Oferent może zaproponować tylko jedną cenę i nie może jej zmieniać. Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów: - najniższa cena. Dokumenty jakie należy dołączyć do oferty: - wypełniony formularz oferty – załącznik nr 1, Płatność za wykonanie usługi nastąpi jednorazowo po zakończeniu usługi i odbiorze przez zamawiającego, przelewem w terminie 14 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT. Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze Bernarda Kurczewska

czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego 3/2024

19 lipca 2024

Kamienna Góra, 19 lipca 2024r. Wszyscy Wykonawcy Dotyczy: zaproszenia do złożenia oferty cenowej na: ,,Zakup oprogramowania specjalistycznego do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze” stanowiącej własność Powiatowego Centrum Edukacji, zlokalizowanej przy ul. Papieża Jana Pawła II 17 w Kamiennej Górze. Powiat Kamiennogórski informuje, że w wyniku zaproszenia do złożenia oferty cenowej, którego przedmiotem jest „Zakup oprogramowania specjalistycznego do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze”, stanowiącej własność powiatu kamiennogórskiego, zlokalizowanej przy ul. Papieża Jana Pawła II 17 w Kamiennej Górze dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez: LEARNETIC S.A. Oferta złożona przez powyższego Wykonawcę spełnia wymagania Zamawiającego a zaoferowana w niej cena jest najniższa. Cena wybranej oferty: 15759,00 zł. W przedmiotowym zapytaniu do dnia 19 lipca 2024 r., ofertę złożyli niżej wymienieni Wykonawcy, których oferty otrzymały następującą liczbę punktów:

LP.Nr ofertyNazwa WykonawcyAdres WykonawcyLiczba punktów w kryterium "cena"
11LEARNETIC S.A.ul. Azymutalna 9/B1
80-298 Gdańsk
10,00
2213p Sp. z o.o.ul. Tarnogajska 11-13
50-580 Wrocław
8,00

czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego 1/2024

12 lipca 2024

Kamienna Góra, 12 lipca 2024 r. Wszyscy Wykonawcy Dotyczy: zaproszenia do złożenia oferty cenowej na wykonanie: ,,Wymiana mebli w gabinecie psychologa zgodnie z RODO w Powiatowym Centrum Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze” stanowiącego własność Powiatowego Centrum Edukacji, zlokalizowanego przy  ul. Papieża Jana Pawła II 17 w Kamiennej Górze. Powiat Kamiennogórski informuje, że w wyniku zaproszenia do złożenia oferty cenowej, którego przedmiotem jest wykonanie „Wymiany mebli w gabinecie psychologa zgodnie z RODO w Powiatowym Centrum Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kamiennej Górze”, stanowiącego własność powiatu kamiennogórskiego, zlokalizowanego przy ul. Papieża Jana Pawła II 17 w Kamiennej Górze dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę: Zakład Usługowo Produkcyjny ,,Stelda” s.c. ul. Podgórze 58, 58 – 420 Lubawka, Oferta złożona przez powyższego Wykonawcę spełnia wymagania Zamawiającego a zaoferowana w niej cena jest najniższa. Cena wybranej oferty: 6900,00 zł. W przedmiotowym zapytaniu do dnia 12 lipca 2024 r., ofertę złożyli niżej wymienieni Wykonawcy, których oferty otrzymały następującą liczbę punktów:

LP.Nr ofertyNazwa wykonawcyAdres wykonawcyLiczba punktów
w kryterium "cena"
11Zakład Usługowo Produkcyjny "Stelda" s.c.ul. Podgórze 58
58-420 Lubawka
10

czytaj dalej »