Statut PCE

Opis struktury organizacyjnej Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze.

Organem Centrum jest dyrektor.

Centrum kieruje dyrektor, jako kierownik jednostki organizacyjnej powiatu.

Dyrektor Centrum jest:
a) kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w Centrum pracowników pedagogicznych i pracowników nie będących nauczycielami,
b) przewodniczącym Rady Pedagogicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

4. Powiatowe Centrum Edukacji w Kamiennej Górze działa w ciągu całego roku jako placówka, w której nie są przewidziane ferie szkolne.

5. Dzienny rozkład pracy Centrum ustala dyrektor.

6. Szczegółową organizację działania Centrum w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny Centrum, opracowany przez dyrektora z uwzględnieniem rocznego planu finansowego Centrum.

Czytaj również

Informacja o dofinansowaniu

18 maja 2022

Program kompleksowego wsparcia rodzin "Za Życiem" otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

czytaj dalej »

Bilans 2021

10 maja 2022

Poniżej znajdą Państwo bilans jednostki budżetowej za rok 2021.

czytaj dalej »

Masz odwagę zmieniać edukację? Aplikuj na bezpłatne studia!

29 kwietnia 2022

Szanowni Państwo, Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego już po raz siódmy otwiera nabór do programu stypendialnego dla osób, które chcą zostać nauczycielami języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą. W szczególności zależy nam na kandydatach z mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich. Kandydatom oferujemy 10 miesięcy całkowicie bezpłatnych studiów podyplomowych, które kończą się uzyskaniem uprawnień nauczycielskich. Nasi studenci otrzymują wysokie stypendium i darmowy akademik w Warszawie. W zamian oczekujemy tylko jednego: odwagi, by zmieniać polską edukację na lepsze. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

czytaj dalej »